Lifestyle

Postanowienia noworoczne

Cześć! Dziś już pierwszy dzień 2023 roku! Czy macie już jakieś postanowienia na nowy rok? Ja co roku jakieś postanowienia mam i zawsze staram się je spełnić. Oby w tym, roku również się udało!

Postanowienia noworoczne

Postanowienia noworoczne to cele lub zamierzenia, które ludzie sobie stawiają na nowy rok, aby poprawić jakość swojego życia lub osiągnąć określone cele. Nie zawsze uda się je spełnić i często zapomina się o nich już w pierwszych miesiącach roku. Też tak macie?

Pomysły na postanowienia noworoczne

Oto kilka przykładów postanowień noworocznych:

Zdrowie

Wiele osób stawia sobie za cel poprawę swojego zdrowia fizycznego lub emocjonalnego, np. poprzez regularne ćwiczenia, lepsze odżywianie lub redukcję stresu.

Zawsze przyda się zrzucić kilka kilogramów, zacząć jeść zdrowiej lub więcej się poruszać, prawda? A najlepiej wdrożyć wszystko na raz!

Edukacja

Możesz postanowić, że w nowym roku zaczniesz uczyć się nowych rzeczy lub rozwijać swoje umiejętności. Ja nie umiem przestać się uczyć i w poprzednim roku znów wróciłam do szkoły. Na razie nie idzie mi za dobrze, ale moje postanowienie to wytrwać 🙂

Finanse

Możesz postanowić, że w nowym roku zaczniesz oszczędzać więcej pieniędzy lub lepiej zarządzać swoimi finansami.

Oj w moim przypadku nie jest to proste, bo pieniądze idą, jak woda, szczególnie przy takiej inflacji. Staram się być oszczędna, ale sami wiecie, jak to jest.

Rodzina i przyjaźnie

Możesz postanowić, że w nowym roku będziesz bardziej obecny dla swoich bliskich i zaczniesz budować lepsze relacje z przyjaciółmi.

To też zawsze się przyda! Zdrowe relacje to coś, co nas uskrzydla i potrafi pchać nas do przodu, jak torpeda. Ważne, żeby dbać o swoich najbliższych.

Kariera

Możesz postanowić, że w nowym roku zaczniesz dążyć do awansu w pracy lub rozpoczniesz nowe, lepiej płatne zajęcie.

Z tym również nie ustaję. Cały czas prę do przodu i w tym roku mam nieco odwrotne postanowienie – chcę odpocząć także zawodowo.

Podróże

Możesz postanowić, że w nowym roku zwiedzisz nowe miejsca lub odkryjesz swoje ulubione miejsca na nowo. Kocham podróżować, więc w tym roku chcę zwiedzić nowe zakątki. Jeszcze nigdy nie byłam za granicą, a to chyba dobry cel na najbliższy rok. Co Wy na to?

Czy to rozsądne robić postanowienia noworoczne?

Macie jeszcze jakieś pomysły na noworoczne postanowienia? Czy to w ogóle rozsądne, żeby robić takie postanowienia czy wręcz przeciwnie – demotywuje nas to do działania?

Robienie postanowień noworocznych może być rozsądnym sposobem na zmotywowanie się do zmiany swoich nawyków lub osiągnięcia określonych celów. Może to być również dobry sposób na skupienie uwagi na swoich wartościach i priorytetach.

Jednak należy pamiętać, że postanowienia noworoczne nie są gwarancją sukcesu i często trudno jest je zrealizować bez odpowiedniego planowania i wytrwałości. Dlatego ważne jest, aby ustalać realistyczne cele i zaplanować konkretne kroki, które pozwolą ci je osiągnąć. Jeśli nie jesteś w stanie dotrzymać swoich postanowień, nie bój się je zmienić lub dostosować do swoich możliwości i potrzeb. Ważne, aby nie tracić motywacji i nie rezygnować zbyt szybko.

Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *