Lifestyle

Jak przetrwać Sylwestra?

Nie dla każdego Sylwester to szampańska zabawa, dobre podsumowanie roku wśród przyjaciół czy w gronie rodzinnym. Ten dzień może być trudnym czasem dla wielu osób z różnych powodów.

5 sposobów, jak przetrwać Sylwestra

Mam dla Was kilka sposobów, które mogą pomóc przetrwać Sylwestra i sprawić, że to będzie naprawdę dobry dzień!

Ustal jasne granice

Określ, co jest dla ciebie komfortowe i co nie, i trzymaj się tych granic. Jeśli nie chcesz brać udziału w dużym przyjęciu, zaplanuj spędzenie wieczoru w inny sposób, np. z przyjaciółmi lub rodziną. Nie musi być to sylwester taki, jak u innych. To Twój dzień i Ty masz się świetnie bawić.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Upewnij się, że masz bezpieczne miejsce do spędzenia nocy sylwestrowej i że masz plan na ewentualne wyjście z niebezpiecznej sytuacji. Jeśli nie lubisz gwaru i głośnych fajerwerków – zostań w domu przed telewizorem lub wyjedź na wycieczkę w góry.

Bądź świadomy swoich oczekiwań

Często oczekujemy, że Sylwester będzie wyjątkowy i niezapomniany, ale tak nie jest zawsze. Uświadom sobie, że mogą pojawić się konflikty i nieporozumienia, i przygotuj się na to, że nie wszystko pójdzie zgodnie z planem. Nie wszystko musi być idealne, prawda?

Podejmij działania, jeśli czujesz, że Sylwester jest dla ciebie trudny

Jeśli masz trudności z radzeniem sobie ze swoimi emocjami podczas Sylwestra, nie bój się szukać pomocy. Możesz skontaktować się z terapeutą lub zadzwonić na infolinię wsparcia emocjonalnego. Możliwości jest naprawdę wiele i warto przygotować się za wczasu.

Nie bój się zmian

Jeśli tradycje sylwestrowe są dla ciebie trudne, nie bój się zmian. Możesz zaprosić innych ludzi do wspólnego spędzenia Sylwestra lub zmienić swoje tradycje, aby były bardziej komfortowe dla ciebie.

Przygotuj się jak najlepiej

Jeśli nie lubisz tego dnia, przygotuj się do niego jak najlepiej, aby nic nie mogło Cię zaskoczyć.

Jak przygotować Sylwestra?

Oto kilka kroków, które mogą pomóc ci się przygotować do Sylwestra, aby ten dzień był dla Ciebie jak najmniej stresujący:

Zdecyduj, gdzie chcesz spędzić Sylwestra

Czy chcesz brać udział w dużym przyjęciu, czy może wolisz spędzić wieczór w gronie przyjaciół lub rodziny? Upewnij się, że masz plan na miejsce, gdzie będziesz spędzać Sylwestra. Pamiętaj – nic na siłę. Postaraj się zadbać o swoje granice. Jeśli nie masz ochoty na Sylwestra w gronie wielu znajomych – jasno to zakomunikuj.

Zorganizuj co tylko możesz

Upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz, aby przetrwać Sylwestra, takie jak ubrania na zmianę, lekarstwa i kosmetyki. Jeśli w trakcie Sylwestrowej imprezy musisz odsapnąć, weź ze sobą coś, co pomoże Ci przetrwać ten czas – może być to nawet ulubiona książka. W trakcie imprezy wyjdź na dłuższy spacer, ochłoń i wróć z nową dawką energii.

Zadbaj o swoje zdrowie

Pamiętaj o zdrowym odżywianiu, ruchu i odpoczynku przed Sylwestrem. Upewnij się, że jesteś wypoczęty i gotowy na nowy rok. To zawsze dobry pomysł, ponieważ dobre samopoczucie sprawi, że ten dzień będzie dla Ciebie łatwiejszy do przetrwania.

Przygotuj się na nieoczekiwane sytuacje

Nie wszystko pójdzie zgodnie z planem. Bądź elastyczny i przygotuj się na nieoczekiwane sytuacje. Pomyśl, co najbardziej sprawia Ci problem w trakcie Sylwestrowej imprezy i pomyśl, jak możesz się do tego przygotować i co zrobisz, kiedy napotkasz problem. Przygotowanie się na nieoczekiwane na pewno pomoże Ci przetrwać ten dzień.

A jeśli Sylwestrowe problemy Ciebie nie dotyczą, to tylko się cieszyć! Baw się doskonale!

Szampańskiej zabawy!

Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *